ART / Misc. paintings / Pictures 5886667
*
nr 588 6667
PICTURES
2 st, ceramics, Signerade, ca 10 x 20,
2 st, Keramik, Signerade, ca 10 x 20
Estimate:
100
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday June 15 2009
at 18:51:55
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/6 16:34:07
1
150 kr
15/6 12:03:31
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konst tavlor
-
8023 Bildrullar
6 parts,
Present: SEK 350
Auction ends
in two days
20 maj at 18:05
-
8212 GRAPHIC ART
Från Seines strand, Carl Larsson (1853-1919), Swed..//
Auction ends
in two days
20 maj at 20:36
*
PICTURES
nr 588 6667
PICTURES
2 st, ceramics, Signerade, ca 10 x 20,
2 st, Keramik, Signerade, ca 10 x 20
Estimate: | 100 |
---|---|
Sold: | SEK 200 |
Auction date: |
Monday June 15 2009 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/6 16:34:07 | 1 | 150 kr |
15/6 12:03:31 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konst tavlor
-
8023 Bildrullar
6 parts,
Present: SEK 350
Auction ends
in two days
20 maj at 18:05 -
8212 GRAPHIC ART
Från Seines strand, Carl Larsson (1853-1919), Swed..//
Auction ends
in two days
20 maj at 20:36